| Voltage | 230 V |
|---|---|
| Frequency | 50 Hz |
| Motor input | 1,89 hp/1,37 kW |
| Noise level | 69 dB(A)/1m |
| L x W x H | 600x380x640 mm |
| Max. Pressure | 10 bar |
| Current consumption | 6,3 A |
| Tank Size | 25 l |
| Weight | 57 kg |
| Dew Point | -40 (PDP) |
| Protection class | IP44 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 170 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 123 (L/min) |
| Air Flow @ 10 bar | 77 (L/min) |




