| Voltage | 230 V |
|---|---|
| Frequency | 50 Hz |
| Motor input | 3,8 hp/2,74 kW |
| Noise level | 58 dB(A)/1m |
| Max. Pressure | 10 bar |
| Current consumption | 12,6 A |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Tank Size | 25 l |
| Weight | 145 kg |
| L x W x H | 615x630x860 mm |
| Protection class | IP44 |
| Air Flow @ 0 bar | 400 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 290 (L/min) |
| Air Flow @ 10 bar | 180 (L/min) |





