| Current consumption | 38 A |
|---|---|
| Voltage | 24 V |
| Motor input | 1,2 hp/0,9 kW |
| Noise level | 68 dB(A)/1m |
| L x W x H | 392x276x157 mm |
| Max. Pressure | 10 bar |
| Weight | 16 kg |
| Protection class | IP54 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 160 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 100 (L/min) |
| Air Flow @ 10 bar | 60 (L/min) |




