| Frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Motor input | 3,95 hp/2,95 kW |
| L x W x H | 620x350x295 mm |
| Weight | 47 kg |
| Current consumption | 4,4 A |
| Max. Pressure | 10 bar |
| Voltage | 3×400 V |
| Noise level | 77 dB(A)/1m |
| Protection class | IP54 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 290 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 250 (L/min) |
| Air Flow @ 10 bar | 200 (L/min) |





