| Voltage | 3×400 V |
|---|---|
| Tank Size | 110 l |
| Frequency | 50 Hz |
| Motor input | 6,0 hp/4,4 kW |
| Noise level | 77 dB(A)/1m |
| Max. Pressure | 8 bar |
| L x W x H | 1090x540x830 mm |
| Current consumption | 9,4 A |
| Weight | 136 kg |
| Protection class | IP20 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 740 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 540 (L/min) |
| Air Flow @ 8 bar | 480 (L/min) |




