| Frequency | 50 Hz |
|---|---|
| Voltage | 230 V |
| Noise level | 36 dB(A)/1m |
| L x W x H | 235x180x196 mm |
| Power consumption | 71 W |
| Max. Pressure | 430 mbar |
| Weight | 7 kg |
| Protection class | IP44 |
| Duty Cycle | S1 – 100% ≤ 300 mbar |
| Air Flow @ 0 mbar | 120 (L/min) |
| Air Flow @ 250 mbar | 47 (L/min) |
| Air Flow @ 400 mbar | 10 (L/min) |





