| Oxygen Capacity | (10 Nl/min – 0,6 Nm3/hr) |
|---|---|
| Oxygen Purity | 90-95 % @ 20 °C |
| Compressor | Oil-free & integrated long life compressor |
| L x W x H | 640 x 618 x 854 mm |
| Weight | 110 kg |
| Ambient Operating Temperature | 5 – 40 °C |
| Duty Cycle | S1 – 100 % |
| Noise level | 55 dB(A) / 1m |
| Voltage / Frequency | 230V / 50Hz |
| Power | 1,37 kW / 6,7 A |




