| Max. Pressure | 10 bar |
|---|---|
| Weight | 95 kg |
| Current consumption | 6,3 A |
| Motor input | 1,89 hp/1,37 kW |
| L x W x H | 580x510x653 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 230 V |
| Noise level | 52 dB(A)/1m |
| Tank Size | 25 l |
| Protection class | IP54 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 200 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 145 (L/min) |
| Air Flow @ 8 bar | 115 (L/min) |





