| Frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| Motor input | 0,29 hp/0,22 kW |
| L x W x H | 237x143x159 mm |
| Weight | 4,8 kg |
| Current consumption | 1,0 A |
| Max. Pressure | 10 bar |
| Voltage | 230 V |
| Noise level | 55 dB(A)/1m |
| Protection class | IP54 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 25 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 9 (L/min) |
| Air Flow @ 10 bar | 2 (L/min) |





