| Motor input | 0,34 hp/0,25 kW |
|---|---|
| Current consumption | 25, 2 A |
| Noise level | 64 dB(A)/1m |
| L x W x H | 200x320x372 mm |
| Weight | 18 kg |
| Max. Pressure | 7 bar |
| Voltage | 12 V |
| Protection class | IP20 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 60 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 30 (L/min) |





