| Frequency | 50 Hz |
|---|---|
| Motor input | 1,19 hp/0,89 kW |
| Max. Pressure | 10 bar |
| L x W x H | 340x276x190 mm |
| Weight | 18 kg |
| Current consumption | 2,0 A |
| Voltage | 3×400 V |
| Noise level | 71 dB(A)/1m |
| Protection class | IP54 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 0 bar | 130 (L/min) |
| Air Flow @ 5 bar | 80 (L/min) |
| Air Flow @ 10 bar | 50 (L/min) |





