| Current consumption | 3,0 A |
|---|---|
| Voltage | 24 V |
| Motor input | 0,1 hp/0,08 kW |
| Noise level | 59 dB(A)/1m |
| Weight | 4,4 kg |
| L x W x H | 209x108x156 mm |
| Dead End | 180 mbar |
| Protection class | IP00 |
| Duty Cycle | S1 – 100% |
| Air Flow @ 300 mbar | 4 (L/min) |
| Air Flow @ 500 mbar | 12 (L/min) |
| Air Flow @ 1000 mbar | 30 (L/min) |





